top of page

ANDRIS ŪDRIS

SKATUVES NEDARBI

Šajā mājaslapā ir apkopotas manas lugas, kuras visiem skolu, universitāšu un amatieru teātriem ir pieejamas bezatlīdzības iestudēšanai, ar nosacījumu, ka uz izrādēm netiek tirgotas biļetes un es tieku informēts par lugas iestudēšanu. Katru pieteikumu, par iestudējuma izrādīšanu par maksu, izskatīšu individuāli. Mana e-pasta adrese sadarbības piedāvājumiem, viedokļiem, komentāriem un citām pārdomām: andrisu@gmail.com.

Apsolu

Lauris un Ansis ir brāļi. Nē, pat kas vairāk – viņi ir līķa draudziņi. Abi atrodas mežā, lai kopā ar Rolandu, kas ir Laura padotais, raktu bedri. Vai varbūt kapu? Kāpēc? Tā kā Lauris ir ieradies bez lāpstas un garlaikojas, viņš mēģina atcerēties notikumu virkni, kas viņus noveda līdz šai situācijai. Lauris atminas un runā daudz – par Anša un viņa sievas Ijas nebeidzamajiem strīdiem. Par Rolanda mīklainajām attiecībām ar viņa kolēģi Gunu. Par dzīvi nebeidzamās ballītēs un alkoholu. Un par savām attiecībām ar sievietēm. Par attiecībām, kuru it kā nav.

BRĪDINĀJUMS: satur rupju valodu, izmantoti lamu vārdi, anglicismi.

 

Dukša Ziemassvētki

Ziemassvētku luga bērniem. Duksis nakts vidū pamodina gan kaķeni Minci, gan Lienīti un Kārli. Jo skapī ir zaglis, kurš sagāzis eglīti un vēlējies nogaršot uz galda stāvošos cepumus.

Eglītes dziesma

Ziemas luga bērniem. Eglīte savu dzīvi klajumā aizvada dziedot un vērojot sniegpārsliņas. Bet tad pie viņas ierodas zvēri, kurus eglīte nepazīst, un var sākties pārpratumi.

Gražīgais Ziemassvētku vecītis

Ziemassvētku luga bērniem. Lai Ziemassvētkos saņemtu dāvanas, bērniem visu gadu ir jāuzvedas īpaši labi. Bet kā ir ar pašu Ziemassvētku vecīti? Vai viņš vienmēr uzvedas labi?

Neparastais groziņš

Lieldienu luga bērniem. Putni dēj dažādu krāsu olas. Arī raibas. Bet vai kāds no putniem dēj olas, kuras rotātas ar puķītēm un aplīšiem? To mēģinās noskaidrot divi savā starpā plēsties mīloši cālīši.

Gāganu kari

Latviešu tautas pasakas dramatizējums. Vīrs dārzā atrok naudas podu, kuru iekāro muižkungs un izceļas Gāganu kari.

Leopolds

Melna un īsa anekdote par apbedīšanas tēmu. Pensionāre Mirdza vēlas svinīgi apbedīt savu uzticamo dzīves draugu. Gotfrīds ir gatavs viņai palīdzēt par visdemokrātiskākajām cenām.

Ne gluži kā pasakās

Pasaka pašiem lielākajiem. Sensenos laikos esot dzīvojuši pūķi, rūķi un dažādi citādi mošķi. Arī zvēri, it kā, ir runājuši. Bet varbūt tās ir tikai kāda sapīta prāta izgudrotas pasakas?

Psihotropais nams

Raidluga, krimināla komēdija. Pensionāre Laila Purgaile aizvada savas vecumdienas jaukā divstāvu namā, auklēdama Murīti un rušinādamās pa puķu dobēm. Dzīve kā pasakā, ja vien dažādus uztraukumus neradītu viņas kaimiņi.

Skumja melodija

Drāma klavierēm. Kārlis ir pieredzējis klausītājs, kurš, uzdodot pareizos jautājumus, palīdz cilvēkiem. Edgars uzklausa šos jautājumus un uz tiem godīgi atbild. Kuram no abiem būs nepieciešama palīdzība šķiršanās brīdī?

Sveķainie cīsiņi

Sociāli politiska komēdija. Sapņi un realitāte kādā vārdā nenosauktā vietā, kur mājas brūk, un ceļi ir bedraini, naudas nav un nebūs. Bet, šīs vietas iedzīvotājiem ir kopīgs sapnis, kas viņus vieno nevardarbīgiem protestiem.

  • Facebook Clean
  • LinkedIn Clean
bottom of page